Buty motocyklowe- jakie wybrać?

buty motocykloweJednym z najniebezpieczniejszych zainteresowań jest jazda motocyklem. Jednocześnie to świetny sposób na odreagowanie. Adrenalina sprzyjająca szybkiej jeździe jest nie do opisania.
Niezbędne jest więc odpowiednie wyposażenie, które ochroni w razie wypadku. Prócz dobrych zabezpieczeń, strój musi być także wygodny. Jednym z najważniejszych elementów w wyposażeniu są buty motocyklowe, które w dużej mierze odpowiedzialne są zarówno za bezpieczeństwo, jak i wygodę.

Buty długie i krótkie

Dostępne buty do jazdy motocyklem możemy spotkać w wersji długiej oraz krótkiej. Długie przeważnie sięgają aż do okolic kolan, krótkie zaś nieco za kostkę. Wybór uzależniony jest w pełni od indywidualnych preferencji. Jednak należy mieć na uwadze fakt, że buty długie o wiele lepiej chronią niż buty krótkie, jednakże te drugie są o wiele wygodniejsze.

Buty do jazdy miejskiej

Buty motocyklowe do jazdy miejskiej przeznaczone są dla osób poruszających się po mieście. Sięgają one do kostek, co nie stanowi idealnego zabezpieczenia. Chronią one głównie pięty oraz palce. Ogromnym plusem jest jednak ich wygoda. Nie utrudniają one poruszania się pieszo, dodatkowo są wygodne.

Buty wyczynowe

Całkowitym przeciwieństwem są buty sportowe, w których to poruszanie się jest znacznie utrudnione, jednakże poziom zabezpieczeń stoi na najwyższym poziomie. Są to buty przeznaczone do szybkiej, wyczynowej jazdy. Sięgają one do kolan, co stanowi idealną ochronę praktycznie całej nogi.