Jak wybrać dobre buty cross?

buty crossDo jazdy motocyklem zawsze potrzebne są odpowiednie buty, które zabezpieczają nogi motocyklisty przed urazami, na które każdy miłośnik tego sportu jest szczególnie narażony. Jeśli jednak dotyczy to osób, które jeżdżą ostro, szybko i w trudnym terenie, zwykłe amatorskie obuwie motocyklowe nie wystarczy. Bardziej odpowiadające bezpiecznej jeździe są buty cross lub enduro. Ten element odzieży musi spełniać dodatkowe kryteria, aby w pełni chronić użytkownika motocykla.

Czym charakteryzują się dobre buty cross?

Buty motocyklowe cross z uwagi na większe narażenie nóg na skręcenia, zwichnięcia i otarcia mają cholewki wyższe niż większość innych typów obuwia służącego do jazdy motocyklem. Cholewki sięgają niemal do kolan, co znacznie poprawia bezpieczeństwo kości, ścięgien i mięśni. Przeważnie buty crossowe są zapinane na klamry, tak jak buty narciarskie, co doskonale stabilizuje nogi. Mogą być wykonane ze skóry lub materiałów syntetycznych, które spełniają określone standardy.

Jakie technologie są wykorzystywane w obuwiu crossowym?

Wykonane ze specjalnie opracowanych tworzyw silikonowych ochraniacze na piszczele oraz stopy i kostki chronią skutecznie przed urazami, a jednocześnie zapewniają swobodę ruchu i czucie. W butach stosowane są stalowe wzmocnienia, które wspomagają ochronę w czasie niebezpiecznego kontaktu z przeszkodami, co może zdarzać się w każdej sytuacji. Buty cross zapewniają maksimum bezpieczeństwa.