Jakie spodnie motocyklowe wybrać?

spodnie motocykloweSpodnie motocyklowe stanowią, obok kasku, rękawic i butów, niezbędne wyposażenie każdego motocyklisty. Mają one zadbać przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo. Wybór właściwych spodni motocyklowych jest jednak jedną z najtrudniejszych czynności podczas doboru całego stroju motocyklowego. Głównie chodzi tu o dopasowanie wymiarów oraz wybór rodzaju spodni.

Spodnie dla motocyklistów wykonywane są ze skóry lub materiałów tekstylnych. Materiały tekstylne mają dużo szersze zastosowanie. Dobrze sprawdza się zarówno w niskich jak i w tym najwyższych temperaturach. Zapewnia więc odpowiedni komfort podczas jazdy w różnych warunkach atmosferycznych. Spodnie skórzane nie mają tak szerokiego zastosowania. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się one w temperaturach dodatnich powyżej 15, lecz poniżej 30 stopni Celsjusza. Należy również pamiętać, że odzież skórzana nie jest tak odporna na deszcz i inne niekorzystne warunki atmosferyczne, jak odzież tekstylna z dobrą membraną. Wszystko zależy jednak od specyfikacji danego materiału. Skóra Jest bardziej wytrzymałą mechanicznie, co sprawia, że nie przetrze się, ani nie zniszczy po jednym upadku. Materiały tekstylne zaś dużo łatwiej ulegają uszkodzeniom i w razie wymagającej eksploatacji, mogą się po jakimś czasie stopić lub zetrzeć.

Wybór spodni motocyklowych zależy więc od wielu czynników. Przede wszystkim ważny jest wybór odpowiedniego materiału, czyli takiego, który spełniał będzie nasze indywidualne oczekiwania. Gdy dokonany zostanie wybór materiału, warto dobrze spasować rozmiar, aby odczuwać możliwie jak największy komfort podczas jazdy.