Czym dokładnie charakteryzuje się pinlock do kasku?

Należy mieć świadomość, że praktycznie każda osoba, która jeździ na motorze doskonale wie, że najlepsze kaski dostępne na rynku są wyposażone w system pinlock. Nie wszyscy jednak wiedzą czym on dokładnie jest i do czego służy.

Do czego służy pinlock do kasku?

Warto wiedzieć, że firma Piniock zajmuje się produkcją produktów ochronnych umożliwiających motocyklistom czerpać najwyższą możliwą przyjemność z jazdy.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wkładka pinlock (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/pinlocki-szybki-blendy-190772.html) została wykonana z bardzo wysokiej jakości materiałów charakteryzujących się właściwościami pozwalającymi na pochłanianie wilgoci. Należy mieć świadomość, że mechanizm jest niezwykle prosty. Działa bowiem jak gąbka. Można tym samym zapobiec parowaniu na powierzchni wizjera danego kasku.

Dlaczego warto postawić na kolorowe wkładki pinlock?

Motocykliści doskonale zdają sobie sprawę, że zabieranie w podróż przyciemnianych albo kolorowych szybek jest utrudnieniem. Ich twardość może bowiem stanowić problem przy pakowaniu.

Wspomniane przedsiębiorstwo wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów stworzyło kolorowe wkładki, których zadaniem jest zapobieganie parowaniu. Można je bez żadnego problemu stosować wymiennie. Godny uwagi jest fakt, że motocyklista będzie miał do wyboru aż cztery kolory.

Jak zamocować wkładki Pinlock?

Zamocowanie wkładki jest zdecydowanie prostsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy do tego celu wykorzystać piny dołączone do wizjonerów. Umożliwiają one na wykorzystanie naprężenia wkładki. W ten prosty sposób możliwe jest zwiększenie stopnia przylegania silikonowej uszczelki we wkładce do wizjera danego kasku.