Jakie rękawice motocyklowe wybrać?

Z roku na rok rośnie rzesza osób, które wybierają jazdę jednośladem. Podróżowanie motocyklem czy skuterem ma bardzo wiele zalet. Pozwala na przykład omijać uliczne korki, dodatkowo daje nam poczucie wolności. Ale nie możemy też zapominać o bezpieczeństwie. Dlatego w naszym ekwipunku powinny znaleźć się rękawice motocyklowe, kask czy odpowiednio dopasowana obuwie.

Jakie rękawice motocyklowe wybrać?

Na początek warto zaznaczyć, że nie istnieją uniwersalne rękawice motocyklowe. Weźmy na tapet rękawiczki miejskie. Owszem sprawdzą się , gdy warunki atmosferyczne są bardzo dobre, a temperatura powietrza jest dość wysoka.Jednak w czasie ewentualnej kontuzji na drodze tego typu rękawice nie zapewnią nam odpowiedniej ochrony. A to dlatego, że są zdecydowanie zbyt cienkie i nie mają protektorów.

Zanim wybierzemy się na zakupy warto wziąć pod uwagę kilka istotnych spraw. Po pierwsze zastanówmy się jaki styl jazdy preferujemy oraz jakie konkretnie oczekiwania mamy. Każdy producent określa, do jakiej jazdy i w jakich warunkach należy używać konkretnych rękawic motocyklowych.

Na zakupach powinniśmy wziąć pod uwagę takie parametry jak:

– długość mankietów rękawic,
– protektory,
– nieprzemakalność,
– wytrzymałość,
– zakres temperatur,
– cenę.

Oczywiście cena nie powinna być najważniejsza. Liczy się przede wszystkim nasza wygoda i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Na naszym zdrowiu nigdy nie warto oszczędzać.