Na co warto zwrócić uwagę wybierając nowe kierunkowskazy motocyklowe?

Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze warto zadbać nie tylko o porządny kask i strój motocyklowy, ale również o sprawne i niezawodne kierunkowskazy sygnalizacyjne. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym tak naprawdę charakteryzują się profesjonalne kierunkowskazy motocyklowe i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Homologacja ma znaczenie

Najbezpieczniejszym wyborem są zawsze oryginalne kierunkowskazy motocyklowe od renomowanych producentów, które mogą pochwalić się stosownymi homologacjami. Jak powszechnie wiadomo europejska homologacja umożliwia poruszanie się po wszystkich krajach należących do UE. Godne uwagi są przede wszystkim nowoczesne kierunkowskazy dynamiczne. Pływające światło jest widoczne z bardzo daleka, dzięki czemu można w czytelny sposób zasygnalizować zmianę kierunku jazdy.

Sprawdź dostępne modele na Moto-Tour.com.pl

Boom na kierunkowskazy LED

W ostatnim czasie coraz więcej motocyklistów sięga po kierunkowskazy LED, które wbrew pozorom pasują nie tylko do nowszych maszyn, ale również do starszych modeli. Kierunkowskazy motocyklowe posiadają uniwersalne wtyczki, dzięki czemu można błyskawicznie dokonać montażu bez potrzeby korzystania z pomocy specjalistycznych narzędzi. W niektórych modelach kierunkowskazy LED mogą niestety mrugać zbyt szybko. Rozwiązaniem tego problemu jest oczywiście zakup dopasowanego przerywacza. Oryginalne kierunkowskazy LED są doskonałym wyborem dla tych motocyklistów, którzy chcą raz na zawsze zapomnieć o zmatowiałych kloszach i odbłyśniku, które mają negatywny wpływ na bezpieczeństwo.