Znalazłeś swój kufer centralny?

Zastanawiasz się, czy kupno kufra centralnego to dobry pomysł?  Niezależnie od tego, czy używasz swojego ukochanego motocykla jedynie do krótkich wypadów za miasto, czy też do dalekich wojaży po Polsce i Europie, kufer centralny zawsze będzie trafioną inwestycją. Przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie trzeba zastanowić się nad odpowiednim kształtem oraz rozmiarem kupowanego kufra.

Jaki kształt będzie najlepszy?

Kufry centralne Givi (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/kufry-centralne-givi-75369.html), czy też modele innych producentów to doskonałe  miejsca na przechowanie kasku, kurtki oraz innych akcesoriów, z którym i nie rozstaje się żaden motocyklista. Dlatego najważniejszymi parametrami, które należy brać pod uwagę, dobierając kufer, są jego kształt oraz rozmiar.

Można wyjść z założenia, że najlepszym kształtem dla kufra będzie ten zbliżony do klasycznego czworokąta.  Wybierając kufer o takim kształcie, można z łatwością wykorzystać każdy centymetr znajdującej się w nim przestrzeni. Dodatkowo w przypadku takiego kształtu będzie łatwiej dobrać pojemność.

Jak wybrać pojemność postawić?

Wystarczy skorzystać ze zwykłego papierowego kartonu, umieścić w nim wszystkie niezbędne akcesoria oraz sprawdzić jego pojemność. na tej podstawie będzie można łatwo dobrać pojemność odpowiedniego kufra centralnego od Givi.

W przypadku osób podróżujących samotnie najczęściej jest to 37 litrów. Jeżeli jednak podróże odbywają się razem z towarzyszem, znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem okazuje się kupno kufra centralnego o pojemności co najmniej 46 litrów.