Jak dobrać odpowiedni smar do łańcucha motocyklowego?

Łańcuch w motocyklu jest bardzo istotnym układem. To właśnie on jest podstawowym sposobem na przenoszenie momentu obrotowego z silnika na koło napędowe. Układ ten jest bardzo istotny, ale też często zaniedbywany. Mało kto zdaje sobie sprawę, że dobry serwis daje bezpieczeństwo i pozwala na długą i bezawaryjną żywotność owego łańcucha.

Smarowanie łańcucha motocyklowego to łatwizna

Trzeba najpierw dobrać odpowiedni smar do łańcucha motocyklowego. W tym wypadku idealnie sprawdzi się chemia specjalnie dedykowana jednośladom. Taki smar do łańcucha motocykla można bez problemu kupić w każdym sklepie z motocyklowymi akcesoriami. Ważne jest, by aplikacja smaru nie powodowała zabrudzenia samego łańcucha. Dlatego też trzeba go posmarować tylko raz i to dokładnie. Biały kolor smaru daje informację, w którym miejscu dany element został przesmarowany. W trakcie takiego procesu można chwycić łańcuch przez szmatkę i delikatnie nakładać smar ze specjalnej tubki.

Odpowiednio przygotowany łańcuch do smarowania

Zanim zacznie się nakładać smarowidło na poszczególne ogniwa, dobrze jest je przed takim procesem odpowiednio przygotować. Przed nałożeniem smaru do łańcucha powinien być on dobrze oczyszczony. Jednak użycie wody do tej czynności może spowodować korozję. Z tego też względu dobrze jest wyczyścić łańcuch odpowiednią chemią do czyszczenia tego typu części motocyklowych.
Zadbany łańcuch odpowiednio się odwdzięczy swojemu użytkownikowi, a ponadto będzie się ładnie prezentował na danej maszynie.