Podnośnik do motocykla – do czego się przyda?

podnośnik do motocykla

Samodzielne serwisowanie własnego motocykla może mieć bardzo wiele plusów. Podobnie jak wtedy, gdy majsterkujemy samodzielnie przy swoim aucie. Przede wszystkim to od nas zależy jakie części zamienne kupimy i zamontujemy, a także fakt, że pracę z pewnością wykonamy najlepiej jak potrafimy. W końcu pracujemy przy swoim własnym sprzęcie, który ma dla nas szczególną wartość. Ostatecznie możemy też sporo zaoszczędzić, ponieważ usługi mechaniczne nie są dzisiaj tanie i niestety cały czas drożeją.

Jaki podnośnik kupić?

Na rynku znajdziemy przynajmniej kilka rodzajów podnośników do motocykla. Niektóre przyjmują formę rozbudowanej stopki centralnej, która pozwala na uniesienie pojazdu tak, by oba koła były w powietrzu. Możemy też zdecydować się na wersję hydrauliczną, która jest łatwiejsza w obsłudze. Ważne, by kupić podnośnik o wystarczającej wytrzymałości, tak by bez problemu uniósł całą wagę naszego motocykla. Weźmy też pod uwagę to ile posiadamy miejsca w garażu, gdzie najprawdopodobniej będziemy nasz podnośnik trzymać.

Samodzielne prace

Wykorzystując podnośnik do motocykla możemy, wykonać wiele czynności, które w innym przypadku musielibyśmy zlecić mechanikowi. Możemy w razie konieczności zdjąć koła, co pozwoli na przykład na wymianę łańcucha bądź klocków hamulcowych. O wiele łatwiejsza będzie także wymiana oleju w silniku i skrzyni biegów, gdy maszyna będzie znajdowała się wyżej nad poziomem gruntu. Wszelkie prace, które wymagają leżenia na posadzce, od teraz będziemy mogli wykonywać siedząc wygodnie na krzesełku.