Lusterko Lusterka Doubletake: Co musisz wiedzieć

Double take to złudzenie optyczne, które sprawia, że wizualne obrazy po lewej stronie wydają się być lustrzanym odbiciem tych po prawej. Kiedy po raz pierwszy spojrzysz na double take, może się wydawać, że są dwa oddzielne obrazy. Ale, gdy oglądasz je ponownie, wydają się łączyć w jeden i produkować efekt lustra. Dzieje się tak dlatego, że prawy obraz wydaje się zamieniać miejscami z lewym obrazem. Będziesz wiedział, czy ty lub ktoś inny doświadcza podwójnego ujęcia, gdy zobaczysz, że odbicie lustrzane pojawia się nagle w odpowiedzi na oglądanie przeciwnego obrazu. Na przykład, jeśli spojrzysz na swoją lewą rękę, a następnie spojrzysz na swoją prawą rękę, będzie to tak, jakby obie ręce patrzyły na siebie w lustrze. Dzieje się tak dlatego, że oba obrazy zostały odwrócone o 180 stopni w stosunku do ich normalnego wyglądu i wyróżniają się z otoczenia, gdy są oglądane pod pewnymi kątami.

Double take illusion wyjaśnienie

Double take to doświadczenie polegające na tym, że lewy obraz wizualny przesuwa się w dół do prawego obrazu wizualnego i odwrotnie. Jest to spowodowane tym, że fotopigment siatkówki staje się niewłaściwie ustawiony podczas światła wchodzącego do oka. Dzieje się tak, gdy kora wzrokowa otrzymuje taką samą ilość światła z obu oczu, ale lewe odbiera je nieco później niż prawe. Mózg otrzymuje wtedy obraz z obu oczu, ale siatkówki obu oczu odbierają obraz nieco poza fazą ze sobą i mózg odbiera wtedy lewy obraz ułamek sekundy później niż prawy. W rezultacie kora wzrokowa odczytuje oba obrazy jako jeden i wytwarza obraz podwójny. Może się to zdarzyć w obu oczach w tym samym czasie lub w jednym oku na raz.

Podwójne ujęcie wyjaśnienie iluzji

kredyt: doubletake- Aby wystąpiło podwójne ujęcie, oba oczy muszą otrzymać taką samą ilość światła. Mózg odbiera wtedy dwa obrazy poza fazą ze sobą, a mózg interpretuje je jako ten sam pojedynczy obraz. Rezultatem jest podwójny obraz.

Hipoteza pojedynczego obrazu

Hipoteza pojedynczego obrazu mówi, że kora wzrokowa myśli, że dwa obrazy są jednym obrazem. Dzieje się tak dlatego, że kora wzrokowa otrzymuje taką samą ilość światła z obu oczu, a następnie odczytuje to jako jeden obraz. Ale ta hipoteza wyjaśnia podwójne ujęcie tylko wtedy, gdy oba oczy mają normalne wyrównanie. W przypadku podwójnego ujęcia, kora wzrokowa odczytuje dwa obrazy jako pojedynczy obraz, a następnie przetwarza je jako obraz podwójny. Jednak kora wzrokowa nie odczytuje tych obrazów jako pojedynczy obraz, gdy jedno oko jest źle ustawione. Dzieje się tak z powodu sposobu, w jaki odbiera światło z oka, a następnie je przetwarza. Jest to spowodowane infekcją oka, która powoduje, że jedno oko jest źle ustawione. Kiedy oko jest zainfekowane, rogówka może stać się mętna, a światło będzie odbijane od tej chmury, zamiast przechodzić bezpośrednio do siatkówki. To powoduje, że kora wzrokowa odczytuje jedno oko jako drugie i powstaje podwójny obraz. Hipoteza ta mówi, że kora wzrokowa odczytuje pojedynczy obraz, gdy oba oczy otrzymują taką samą ilość światła. Dlatego, gdy jedno oko jest źle ustawione, kora wzrokowa odczytuje pojedynczy obraz i wytwarza podwójny obraz.

Wniosek.

Double take to złudzenie optyczne, które sprawia, że obrazy wizualne po lewej stronie wydają się być lustrzanym odbiciem tych po prawej. Kiedy po raz pierwszy spojrzysz na podwójne ujęcie, mogą one wydawać się dwoma oddzielnymi obrazami. Ale, kiedy oglądasz je ponownie, wydają się łączyć w jedno i wytwarzać efekt lustra. To dlatego, że prawy obraz wydaje się zamieniać miejscami z lewym obrazem. Podwójne ujęcie jest spowodowane błędnym ustawieniem fotopigmentu w siatkówce, która jest warstwą wrażliwą na światło w tylnej części oka. Gdy tak się dzieje, kora wzrokowa postrzega oba obrazy jako jeden, a następnie wytwarza obraz podwójny. Podwójny obraz może wystąpić w obu oczach jednocześnie lub w jednym oku. Co powoduje podwójne ujęcie? Podwójne ujęcie występuje, gdy kora wzrokowa odczytuje oba obrazy jako jeden obraz, a następnie wytwarza podwójny obraz. Podwójne widzenie może również wystąpić w przypadku infekcji oka i jest spowodowane nieprawidłowym ustawieniem fotopigmentu w siatkówce. Podwójne ujęcie może być również spowodowane pękniętym naczyniem krwionośnym, urazem głowy lub pękniętym naczyniem krwionośnym w oku. Double take jest również znany jako podwójny obraz.