Kurtka motocyklowa – jak wybrać funkcjonalny i atrakcyjny model?

kurtka motocyklowa

Jazda na motocyklu to świetne hobby, jakie pozwala odstresować się po ciężkim dniu w pracy. Wymaga jednak zaopatrzenia się w odpowiednią odzież, która zapewni komfort oraz przede wszystkim bezpieczeństwo. Mowa tu zwłaszcza o kurtce motocyklowej. Jak znaleźć idealny egzemplarz?

Wizyta w sklepie z odzieżą motocyklową

Kurtka motocyklowa powinna zostać starannie dopasowana do ciała. Dzięki temu nie będzie się zwijała i przesuwała w trakcie jazdy, co może rozpraszać kierowcę. Warto więc udać się do sklepu i przymierzyć przynajmniej kilka znajdujących się tam modeli. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że rozmiarówka potrafi się nieco różnić, w zależności od konkretnego producenta. Jeżeli mimo wszystko preferuje się zakupy online, warto zebrać dokładne i aktualne wymiary, po czym porównać je z tabelką dostępną na stronie.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Upadki na motocyklu to normalna i powszechna rzecz, zwłaszcza na samym początku. Powinno się wobec tego zrobić wszystko, aby zabezpieczyć się przed rozmaitymi urazami. Kurtka motocyklowa musi zostać wykonana z wytrzymałego materiału, charakteryzującego się wysokim współczynnikiem ścieralności, czyli na przykład ze skóry bydlęcej. Ponadto świetnym pomysłem jest zdecydowanie się na egzemplarz, który posiada certyfikowane ochraniacze barków oraz łokci. Uszkodzenia w obrębie tych okolic są bowiem dosyć powszechne, a ponadto mogą skutkować późniejszymi powikłaniami. Krój powinien być ergonomiczny, aby nie ograniczać ruchów. Wiele kurtek motocyklowych posiada elementy odblaskowe, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

https://moto-tour.com.pl/pl/menu/kurtki-motocyklowe-12504.html